Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu
Vy ste navštívili: > >

Minerály

Biochemické tkanivové soli sú tvorené súborom 12-tich základných minerálnych solí,ktoré sa nachádzajú v tkanivách a bunkách ľudského organizmu. V 19. storočí biochemické soli definoval Dr. Med. Wilhelm H. Schüssler. Identifikoval a určil dvanásť minerálnych tkanivových solí a záverom jeho výskumu bolo poznanie, že nedostatok niektorej z týchto solí vedie k narušeniu bunkového metabolizmu, prípadne až k narušeniu zdravia. Ak je príslušná tkanivová soľ pravidelne doplňovaná vo forme, v ktorej môže byť bunkami znova využitá, môžu bunky opäť dosiahnuť schopnosť normálne fungovať. Ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme. Minerálne anorganické látky sú ťažko vstrebateľné. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v tejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave.


Tkanivové soli sú vyrábané na základe zákona deficiencie - telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba, pričom kvantitatívna dávka je tiež veľmi dôležitá. Pri správnom užívaní sa tkanivové soli stanú spoľahlivou náhradou liekov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Nr. 1. Calcium fluoratum

Nr. 2. Calcium phosphoricum

Nr. 3. Ferrum phosphoricum

Nr. 4. Kalium chloratum

Nr. 5. Kalium phosporicum

Nr. 6. Kalium sulfuricum

Nr. 7. Magnesium phosphoricum

Nr. 8. Natrium chloratum

Nr. 9. Natrium phosphoricum

Nr. 10. Natrium sulfuricum

Nr. 11. Silicea

Nr. 12. Calcium sulphuricum

Výrobky Schüssler kozmetiky sa v základoch líšia od bežnej kozmetiky, nakoľko ostatné kozmetické výrobky sa iba vstrebávajú priamo do pokožky, čiže prevezmú funkciu pokožky. Tým sa daný problém s pokožkou nevylieči, nezanikne iba stagnuje. Schüssler minerálne soli stimulujú pleťové bunky k fungovaniu a popritom ju vyživujú. Preto Schüssler Natur CosMedics výrobky optimaluzijú a spevňujú prírodnú funkciu pokožky.

 

TVÁROVÁ DIGANOTISKA

Vedeli Ste, že mimické vrásky, rôzne pigmentácie a lesk poukazujú na nedostatok minerálnych solí. Pomocou Schüssler terapie môžete predísť rôznym chorobám, ak si včas všimnete varovné signály. Tvárová analýza odhalí, čo sa premieta na Vašej pokožke. Schüssler krémy sa rýchlo vstrebávajú a pôsobia  priamo tam, kde to pokožka najviac potrebuje. Aké zmeny je potrebné si všímať?

  • Pigmentácia a jej zmeny z vášho bežného farebného tónu pokožky.
  • Hlboké vrásky (ktoré nie sú súčasťou prirodzeného starnutia).
  • Vyrážky.
  • Upchaté komedóny (čierne bodky).
  • Mílie .
  • Akné.
  • Opuchy.

  

 

Hľadanie